A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Липоводолинський заклад дошкільної освіти ''Веселка'' Липоводолинської селищної ради Сумської області

РІЧНИЙ ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗДО ПРОТЯГОМ 2022 - 2023 Н.Р.

 

РІЧНИЙ  ЗВІТ

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО  ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ   за 2022 - 2023 навчальний рік

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Мова навчання та виховання: українська.

Загальна технічна характеристика:

  • площа займаної території – 0,5473 га;
  • функціонує у типовому приміщенні з 1986 р. загальною площею – 940 м2;
  • проектна потужність закладу розрахована на 75 місць.

 ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ дошкільної освіти

Заклад дошкільної освіти «Веселка» знаходиться у комунальній власності  Липоводолинської селищної ради –  Липоводолинського відділу освіти, молоді та спорту.

Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем. Режим роботи закладу 10,5 годин: з 7.30 до 18.00, п’ятниця та передсвяткові дні до 17.00 год.

Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України, Закону України « Про освіту», Закону України « Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, Статуту ЗДО, який відповідає Положенню про заклад дошкільної освіти та чинному законодавству, Колективного договору та інших розпорядчих документів.

Головною метою діяльності  закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

СКЛАД ВИХОВАНЦІВ:

ЗДО має типове приміщення. За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 75 місць для дітей віком від 2-х  до 6 років.

Зараховування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини. Групи комплектуються  переважно у  серпні- вересні.

Списковий склад дітей в 2022-2023 навчальному році налічував – 67 вихованців. В  закладі «Веселка» функціонує  4 вікових групи:

№ п/п

Вікова група

Кількість дітей у групі

Режим роботи груп

1.

Група раннього віку  «Казочка»

16

7.30 – 18.00 год.

2.

Молодша  група  «Бджілка»

13

3.

Середня  група «Зірочки»

19

4.

Старша група «Соняшник»

19

 

За звітний період прийняли - 28 дітей. Стали першокласниками - 19 дошкільнят.

Групи комплектуються за віковими ознаками (одновікові), відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в закладі з урахуванням батьківських запитів , за поданням батьками відповідних документів на зарахування дитини до закладу.

Всі 4 групи укомплектовані згідно програмових та санітарно – гігієнічних вимог. В закладі є методичний кабінет, кабінет сестри медичної з облаштованим ізолятором, група дітей молодшого дошкільного віку використовується для проведення музичних свят та спортивних розваг .На території закладу розміщені  ігрові майданчики для всіх вікових груп , наявний спортивний майданчик.

Станом на 1 червня  2023 року подано 17 заяв на влаштування дітей до ЗДО “Веселка” на 2023- 2024 навчальний рік.

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Якісна характеристика педагогічного колективу

1) Аналіз педагогічних кадрів:

Освітній рівень

Організацію освітнього процесу забезпечували - 12 педагогічних працівників, з них мають повну вищу освіту  - 9 педагогів.

Педагогічний стаж:

Мають педагогічний стаж до 3 років – 1 педагог, до 10 років – 3 педагоги,  від 10 до 20 років – 2 педагоги, 20 років і більше – 7 педагогів. 

Кваліфікаційний рівень:

«Спеціаліст» – 8 педагогів;

«Спеціаліст вищої категорії» - 2 педагоги.

Педагогічні звання: в ЗДО немає педагогів, які мають педагогічні звання

2) Аналіз результатів підвищення кваліфікації та атестації педагогів

Відповідно до «Плану підвищення кваліфікації та атестації педагогів ЗДО на 2022 – 2023 н.р.»  курси підвищення кваліфікації при СОІППО пройшли - 2 педагоги. Відповідно до графіку атестації педагогічних працівників у 2023 році атестувалися - 2 педагоги (Бірдус В.І. та Рисенко Т.М.). За результатами атестації педагоги відповідають займаній посаді та кваліфікаційній категорії «спеціаліст I категорії».

Вільних вакансій педагогічних працівників на  2022 – 2023 навчальний рік відсутні.

Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів: 1 раз на 5 років педагогічні працівники проходить курси підвищення кваліфікації згідно перспективного плану атестації та проходження курсової перепідготовки при СОІППО   за  кошти Липоводолинської селищної ради.

         Особлива увага в закладі приділяється самоосвіті педагогічних працівників, участь у тренінгах особистісного зростання, систематичне вивчення методичної, педагогічної та психологічної літератури, публікації в періодичних виданнях. Педагогічні працівники відвідують  методичні заходи районного рівня.

У ЗДО на протязі навчального року (4 рази нарік) проходить засідання педагогічної ради.  До кожної педагогічної ради вихователі готували відкриті покази занять та режимних моментів, які переглядаються педагогічним колективом, проводиться робота над помилками. (Проводилися до  введення в дію воєнного стану).

В період вересня 2022 року освітній процес у закладі переведено на дистанційний формат роботи. Протягом цього проміжку часу 52  родини долучилися до освітнього  процесу та забезпечили безперебійний зворотній зв’язок з педагогами ЗДО.

Перед початком організації дистанційного навчання методичним кабінетом проведено роботу по вивченню усієї необхідної інформаційної, нормативно – правової бази, інструктивно – методичних рекомендацій щодо організації роботи ЗДО на час дії воєнного стану, вся інформація донесена до педагогів закладу, проведено чітку консультативно - роз’яснювальну  роботу щодо організації роботи з дітьми та їх батьками у дистанційному форматі взаємодії. Адміністратором сайту проведено корекційну роботу розділів меню та створено додаткові розділи на час дії воєнного стану. Зокрема, створено розділи «Освітній процес у період дії воєнного стану», його підрозділами є «Нормативно – правові – документи», «Психологічна допомога та підтримка під час війни», «Поради для всіх», «Сучасне дошкілля під крилами захисту», «Взаємодія з родинами: разом з дітьми», «Підтримка професійного рівня педагога». Окрім того, враховуючи дистанційний режим роботи ЗДО, на сайті створено й розділ «Дистанційна освіта для дошкільнят» з підрозділами «Поради та вправи для дітей дошкільного віку», «Шпаргалка для батьків», «Корисні сайти для батьків та дітей», «Методичний кейс – цікаві інтернет ресурси для роботи з дошкільниками». Проводилося періодичне тематичне наповнення усіх розділів сайту з метою підтримки інформативності батьків та громадськості про роботу ЗДО. У березні (12.03) з педагогами проведено оперативну нараду щодо організації процесу дистанційного навчання в ЗДО на час дії воєнного стану 2022 року. Загалом, процес організації дистанційного навчання в цей період організовано з дотримання відповідних інструктивно - методичних рекомендацій МОН, прийнято рішення організувати освітній процес взаємодії з дітьми та батьками шляхом спілкування у Вайбер групах, за потреби – спілкуванням в телефонному режимі (зокрема, якщо це стосується проведення індивідуальної консультативно – роз’яснювальної роботи з батьками). З педагогами обговорено розклад занять, за яким буде подаватися навчальний матеріал у батьківські Вайбер чати, години спілкування з батьками (час розміщення навчальних матеріалів у чатах), години роботи педагогів, відповідно до педагогічного навантаження та встановленого графіку роботи. Звернено увагу на роботу спеціалістів – музичного керівника, інструктора з фізкультури, керівника гуртка, психолога, логопеда, їх співпрацю з вихователями під час розміщення навчальних матеріалів у батьківських Вайбер чатах усіх вікових груп.

Загалом, початок роботи з дистанційного навчання пройшов оперативно, усі педагоги вчасно вийшли на зв'язок з батьками, відстежено реагування батьків шляхом зворотного зв’язку та надсилання ними фото та відеоматеріалів з  результатом проведеної роботи з дітьми (відео та фото, де діти розповідають вивчені віршики, переказують казки, виконують руханки, виготовляють поробки, малюнки, аплікації і т.п.). Тому, методкабінетом на сьогодні проведено достатнє накопичення дитячих робіт у фото та відео форматі та створено робочу теку з цими матеріалами для накопичення досвіду роботи ЗДО у дистанційному форматі взаємодії з вихованцями та їх родинами. Інформаційне наповнення навчального матеріалу по вікових категоріях, який розміщувався у батьківських чатах – в достатній кількості, доступно, варіативно (відеозаняття, ігри, об’єкти для спостережень,  трудові доручення, руханки… - всього вдосталь, добір матеріалу цікавий); роз’яснення для батьків, звертання до дітей  - в межах етики педагогічного спілкування. Серед педагогічних працівників спостерігалися вдалі  спроби щодо Вайбер відеозв’язку - відеозйомок з роз’ясненням роботи для дітей та батьків, особисто знятих спостережень, міні – занять. Документація педагогів велася відповідно до встановлених нормативів та вимог, тобто, вихователі та спеціалісти закладу оформляли перспективні та календарні плани роботи, система їх написання була дещо спрощена, у перспективному плані роботи, окрім усього необхідного навчального матеріалу, виокремлено розділ педагогічної діяльності, де зазначалася робота педагогів щодо виготовлення посібників, систематизації та поповнення тек навчально – дидактичного спрямування, питання самоосвіти і т.п. У календарних планах роботи педагоги подавали короткий опис того матеріалу, який з детальними роз’ясненнями розміщувався у батьківські Вайбер чати (фотозразки планів роботи педагогів).

З січня по 01 червня 2023 року в закладі дошкільної освіти «Веселка освітній процес проходив за змішаною формою навчання.

Методична робота проводилася відповідно до індивідуального плану роботи методичного кабінету, який відкоректовано зі змінами на час воєнного стану 2022 року. Ним передбачено необхідні напрямки роботи з педагогами, які забезпечували їх інформаційну обізнаність з навчально – методичних питань, сприяли підвищенню рівня фахової майстерності. Враховуючи дистанційних формат роботи, педагогам пропонувалися такі форми роботи як перегляд  онлайн вебінарів, семінарів, консультацій відповідно до їх запитів та потреб. Весь необхідний матеріал розміщувався на сайті закладу в розділі «Методичний кейс» та «Підвищення  професійного рівня педагога». Необхідний інформаційно – методичний матеріал розміщувався  у педагогічному Вайбер чаті у форматі активних інтернет – посилань, тут же розміщувалися для педагогів необхідні інформаційні оголошення, обговорювалися та пропонувалися цікаві форми роботи з батьками та дітьми, педагоги ділилися особистим досвідом роботи.

Методичним кабінетом створено електронну теку накопичення необхідних методичних матеріалів на час дистанційного навчання та матеріалів  роботи співпраці та взаємодії з батьками та дітьми. Проводилася робота щодо контролю за освітнім процесом, матеріалами щоденника контролю охоплено питання здійснення навчальної діяльності в дистанційному форматі, об’єму навантаження пропонованих матеріалів для дітей, їх різноманітність та відповідність програмовим вимогам, доступність подачі матеріалу для батьків, етики спілкування педагогів та батьків.

Формат ведення щоденника контролю полягав у щоденному описі наданих пропозицій та рекомендацій вихователям груп, музичному керівнику, інструктору з фізкультури, психологу та логопеду. Вся рекомендаційна та консультативна робота проводилася шляхом звернень до педагогів у педагогічному Вайбер чаті та шляхом обговорення конкретних питань чи проблем в індивідуальному телефонному режимі.

На час  введення в дію воєнного стану в Україні не було реалізовано всіх завдань річного плану роботи ЗДО, тому в новому навчальному році їх взято до уваги.

В закладі працює 15 працівників обслуговуючого персоналу: заступник завідувача з господарства, 3 працівники кухні, каштелян, 6 помічників вихователів, слюсар-електрик, робітник з комплексного обслуговування та ремонту будівель, двірник, прибиральниця службових приміщень.

Одним із стимулів щодо покращення якості роботи колективу  закладу є заохочення працівників. Так, грамотами та подяками  відділу освіти, молоді та спорту Липоводолинської селищної ради протягом 2022-2023 навчального року відзначено 2 педагогічні працівники дитячого садочка та його керівник. Працівники ЗДО отримують матеріальні заохочення (премії) при наявності економії фонду заробітної плати. Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної праці.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ РОБОТИ

Фінансово–господарська діяльність у ЗДО здійснювалась згідно з кошторисом, сформованим відділом освіти, молоді та спорту Липоводолинської селищної ради та відповідно до статей видатків.

Із загального фонду бюджету профінансовані захищені статті витрат: заробітна плата, харчування дітей, оплата комунальних послуг.

Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо - виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ЗДО, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту. Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в ЗДО «Веселка» у 2022-2023 навчальному році визначався освітньою програмою «Дитина» (нова редакція).  Організація діяльності закладу здійснювалась відповідно до Інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 02.07.2019 № 1/9 - 419 «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020-2022 навчальному році»

Методична робота закладу протягом 2022 – 2023 н.р. була на виконання слідуючих завдань:

  • зростання педагогічної майстерності, впровадження кращого досвіду в освітньо-виховний процес та сприяння якості дошкільної освіти;
  • створення в ЗДО професійного інформаційного та освітньо-методичного середовища;
  • вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;
  • пошук ефективних засобів удосконалення педагогічної майстерності;
  • формування та розвиток творчої індивідуальності педагога;
  • популяризація сучасних освітніх технологій;
  • опрацювання елементів освітніх технологій та розроблення авторських модифікацій, адаптованих до умов ЗДО.

 

 В закладі створена  електронна база власного педагогічного досвіду. Впроваджено професійні стандарти за професіями «Вихователь» та «Директор закладу дошкільної освіти».

Виходячи з цілей методичної роботи і вимог до особистості та діяльності педагога, робота здійснювалася  за такими напрямами:

- удосконалення форм і методів роботи щодо охорони життя, зміцнення і збереження  фізичного та психічного здоров’я кожної дитини;

- реалізація компетентнісного підходу  у роботі з батьками  з питань формування життєво компетентної особистості дошкільника.

Методична робота  з педагогами була організована та спрямована на спонукання педагогів до активний дій, пізнання, творчості, експериментування. Протягом року приділялась увага підвищенню  науково-методичного потенціалу з проблем виховання  та навчання  дітей дошкільного віку. 

З метою реалізації основних завдань закладу, на основі діагностики самооцінки педагогів адміністрацією ЗДО був переглянутий рівень професійної майстерності педагогів і відповідно до запитів педагогічних працівників сплановано різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень їх знань, умінь та навичок у досягненні поставлених цілей.

У методичному куточку зібрано матеріали з досвіду роботи вихователів. Це доповіді конспекти занять, планування, проведення тематичних тижнів, матеріали діагностичного обстеження відповідності знань дітей програмовим вимогам для здійснення індивідуального та диференційованого підходу до кожного вихованця, сценарії свят, кращі дитячі роботи.

Науково-методичне зростання  педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі форми  методичної роботи як система навчання елементам самоаналізу, практикуми, вебінари,  практичні заняття,  розробка ігор та занять, створення та розв’язання  проблемних ситуацій, диспути, презентація журналів із тематики педагогічного життя з актуальних педагогічних проблем. Цікавою формою роботи з педкадрами були  виставки-конкурси, y яких брали участь педагогічні працівники, діти та батьки.

    Слід відмітити творчу активність педагогів та спеціалістів закладу протягом навчального року, що сприяла реалізації дієвого підходу до організації всього освітнього процесу. У своїй роботі вихователі, музичний керівник, інструктор з фізичного виховання використовували широкий спектр новітніх, інноваційних технологій, що дозволяло організувати роботу з вихованцями на якісно новому, цікавому та неодинарному рівні, що надало можливість підвищити якісний показник освітніх послуг. Педагоги постійно працювали над підвищенням свого фахового рівня шляхом самоосвіти, опрацювання пропонованих методкабінетом професійно - педагогічних джерел (методичні посібники, фахові журнали, освітні інтернет – ресурси), вчасно проходили курси підвищення кваліфікації при СОІППО в очному та дистанційному форматі, брали участь в онлайн вебінарах та семінарах. Дієвим способом підвищення кваліфікації педагогів закладу були внутрішні заходи  та цікаві, творчі форми роботи (педагогічні ради, консиліуми, педгодини, творча група…) Відповідно до річного плану роботи організовано та проведено 6 засідань педагогічних рад, прийняті рішення, що стосувалися організації освітнього процесу, впровадження в практику роботи новітніх інформаційних технологій, цікавих підходів до роботи з вихованцями, створення сучасного розвивального простору, реалізації завдань програми та БКДО повністю виконані, проведені відповідні заходи по їх реалізації.

Усі форми роботи методичного кабінету з педкадрами практикувалися шляхом використання інноваційних підходів, що, в свою чергу, сприяло формуванню відповідальності, колективному гуртуванню та заохоченню до виконання відповідних методичних завдань педагогами, розширювало їх кругозір в галузі інноватики дошкільного виховання. Тетяна Василівна   відзначила роботу творчої групи вихователів, яка працювала протягом року над реалізацією проблеми: «STREAM – освіта – освіта для сталого розвитку дошкільників». Члени творчої групи були активними учасниками усіх творчих засідань, готували цікаві теоретико – практичні матеріали відповідно до запланованих завдань, презентували нетрадиційні посібники, способи створення розвивального простору для розгортання роботи щодо впровадження STREAM – освіти в умови та можливості освітнього процесу  закладу.

Для вирішення вище вказаних завдань в ЗДО проводились такі заходи: педагогічні ради, семінари, конкурси, методичні години, консультації, відкриті перегляди режимних моментів.

Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені у всих вікових групах музичні свята та розваги. Контроль за станом освітнього процесу в закладі був системним, який  відповідав річним завданням закладу та  спрямованим не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення та  надання своєчасної допомоги вихователям.  Питання щодо виконання програмно-методичного забезпечення освітнього процесу розглядалися під час тематичного, оперативного, комплексного, попереджувального та порівняльного контролю. Результати  заслуховувались на педагогічних радах та виробничих нарадах при завідувачу згідно річного плану.

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Харчування вихованців здійснюється відповідно до інструкції з організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та змін до неї. Постановою КМУ від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», постановою КМУ від 28 липня 2021р №786 «Про внесення змін до норм харчування у закладах освіти та дитячих  закладах оздоровлення та відпочинку»

Харчування дітей у закладі якісне і різноманітне,   й містить всі необхідні речовини – білки, жири, вуглеводи, мінерали та вітаміни – у таких кількостях і у такому співвідношенні, що відповідає їх фізіологічним потребам.

Для забезпечення дітей повноцінним харчуванням складається чотирьохтижненве меню на 4 періоди року: літній, осінній, зимовий, весняний. Різноманітність у харчуванні досягається за рахунок не лише асортименту продуктів, але й страв, що готуються з них. Складаючи меню, дотримуємось правильного поєднання різних страв.

При складанні меню обов’язково  враховуємо енергетичну цінність та хімічний склад продуктів, з яких готуються страви.

В основному  натуральні норми харчування  дітей виконували на 91%,  вартість харчування на 1 дитину в день становила: для дітей віком від 1 до 4 років - 40.00 грн.; для дітей від 4 до 6(7) років – 45.00 грн  згідно рішення виконкому Липоводолинської селищної ради №53 від 22.03. 2023 року «Про встановлення грошової норми вартості харчування в закладах дошкільної освіти на 2023 рік»

З 24.03.2023 р. відновлено одноразове  харчування дошкільнят здійснювалося за чотиритижневим сезонним меню, яке відповідає Примірному чотиритижневому меню, затвердженому наказом МОЗ від 05.11.2021 р. № 2441. Воно є максимально збалансованим і раціональним. Значно розширився асортимент страв, часто вони були зовсім новими з цікавими назвами і особливими смаковими якостями. 

Проводили системний контроль за належним станом харчування, за результатами якого видавала накази, складала акти перевірки комори, харчоблоку.

Щодекади разом із завгоспом, медичною сестрою аналізували виконання норм харчування дітей різних категорій, враховуючи заміну продуктів за енергоцінністю.

Харчувалося 67 дітей. З них 16 дітей, які мали пільги в оплаті за харчування:

  • дітей з багатодітних сімей – 2;
  • дітей з малозабезпечених сімей -5;
  • дітей з особливими потребами – 0;
  • дітей учасників АТО /ООС – 9 ;
  • дітей внутрішньо переміщених осіб -1.

 

Необхідно провести капітальний ремонт харчоблоку, оновити та придбати технологічне обладнання, замінити мийки, столи та стелажі для посуди. Відповідно до вимог Програми НАССР.

Приємно, що продукти завозяться регулярно, відповідно до заявок. В закладі видача готових страв на групи здійснюється відповідно до графіка видачі їжі. На роздачі харчоблоку постійно виставляються контрольні блюда. Щоденно  вивішуємо меню з виходом страв. 

Працівники харчоблоку старанно виконували свої професійні обов’язки, якісно готували страви згідно щоденного меню. Також активно сприяли навчально-виховному процесу, до кожного свята та відкритого заходу готували святкові пироги, обрядові страви: узвар, кутю. З метою профілактики респіраторних захворювань в меню включали лимони, свіжу цибулю.

Вихователями усіх вікових груп ведеться планомірна роботу щодо формування навичок культури харчування вихованців, проводиться консультативна робота щодо харчування дітей вдома.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ

Медичний кабінет для роботи укомплектований всім необхідним. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги.

Достатня увага приділялась організації роботи щодо зміцнення здоров’я дітей і їх медичного супроводу. Були на постійному контролі виконання режиму дня, адаптивного графіка прогулянок, санітарного стану, проведення дезінфекції, дотримання соціальної дистанції.

Сестра медична закладу здійснюють профілактичні заходи в тому числі проведення обов’язкових оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дітей, організацією фізичного виховання, загартування, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил.

Санітарно-просвітницька робота з дітьми та їх  батьками, а також  персоналом здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу. Профілактичні щеплення здійснюються відповідно до наказу МОЗ України № 595 від 16.09.2011 «Про порядок профілактичних щеплень в Україні». Антропометричні вимірювання проводяться 1 раз у півроку, результати заносяться у журнал антропометрії.

В закладі проводиться оздоровлення та загартування дітей, збалансоване харчування забезпечене овочами та фруктами, ранкова гімнастика, прогулянки на свіжому повітрі, провітрювання кімнат, кварцування. Встановили адаптивні графіки видачі їжі з груп, адаптивні графіки прогулянок. Працівники та діти в заклад приймалися лише після термометрії та обробки рук дезінфекторами. Батьки в заклад не допускалися. Були заборонені м’які іграшки, тканинні рушники, ворсисті килими. Працівники дотримувались графіків дезінфекції

Одним із пріоритетних напрямків керівника є забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу. З метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я соціальний захист, всебічний розвиток, запобігання травматизму, забезпечення здорових і безпечних умов перебування їх у ЗДО спостерігалося суворе дотримання вимог зазначених вище нормативно-правових актів, а також виконання інструкції з охорони праці, інструкції про заходи пожежної безпеки, посадові обов’язки щодо запобігання дитячому травматизму, збереження життя і здоров’я дітей.

ДИСЦИПЛІНАРНА ПРАКТИКА ТА АНАЛІЗ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН З ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ. РЕАГУВАННЯ КЕРІВНИКА

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348, за зверненням громадян в  закладі дошкільної освіти  проведено ряд заходів, а саме: ведеться журнал обліку особистого прийому громадян та реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян, інформаційні матеріали представлені на сайті ЗДО.

Протягом 2022/2023 навчального року, як завжди, проводилася робота з попередження надходження заяв і скарг шляхом зустрічей (зборів) з батьками, інформуванням і роз’ясненням напрямків діяльності закладу освіти. Підсумки роботи із зверненнями громадян розміщені на сайті закладу дошкільної освіти. Питання також щоквартально заслуховується на нарадах при керівнику.

Терміни розгляду звернень громадян не порушуються. Постійно проводиться аналіз звернень громадян, здійснюються заходи щодо виявлення проблемних питань громадян з метою упередження надходження повторних звернень.

У цілому в закладі дошкільної освіти організація роботи зі зверненнями громадян перебуває на належному рівні і відповідає вимогам чинного законодавства України.

Протягом 2022/2023 навчального року керівником закладу проведено   25 особистих прийомів громадян.

На сьогодні мешканці селища мають можливість звернутись до закладу не лише в традиційний спосіб (під час особистого прийому або направивши листа), а й за допомогою сучасних засобів комунікацій (звернення з використанням телефонного зв’язку або в створених Вайбер-групах).

Це стало особливо актуальним  під час  запровадженням карантинних заходів, що передбачали в тому числі і припинення  ведення особистих прийомів. Але питання  активно вирішувались за допомогою телефонного зв’язку (телефонних дзвінків громадян)

На сайт дошкільного закладу звернень не надходило .

Письмових звернень, за 2022/2023 навчальний рік -1 (колективне),

Усних звернень, за 2022/2023 навчальний рік -24.

Вирішено позитивно – 25 .

З метою забезпечення оперативного реагування на звернення громадян на базі закладу працює консультаційний пункт.

Протягом 2022/2023  навчального року  за консультацією звернулося з актуальними питаннями:

–  зарахування або відрахування дітей;

– організація життєдіяльності  дитини під час карантину та на період дії воєнного стану;

–   порядок організації освітньо-виховної роботи у всих вікових групах;

–   налагодження конструктивної взаємодії з родинами вихованців закладу;

  • колективне звернення батьків щодо залишення на посаді вихователя старшого дошкільного віку.

Одним із методів підвищення прозорості діяльності управління є налагодження ефективного зворотного зв’язку з мешканцями селища. З цією метою та задля зняття соціальної напруги серед населення у зв’язку із введенням карантину та дії воєнного стану проводиться  планомірна робота щодо інформування населення з актуальних питань життєдіяльності галузі.

Діє система контролю за своєчасним і якісним розглядом звернень громадян. Всім педагогічним працівникам закладу надаються консультації та рекомендації щодо удосконалення роботи по якісному та своєчасному опрацюванню звернень батьків згідно з  вимог чинного законодавства. Фактів порушення вимог законодавства при роботі зі зверненнями громадян в закладі дошкільної освіти не було.

На веб-сайті закладу у розділі «Звернення громадян» розміщено графік особистого прийому громадян керівництвом закладу та вихователем-методистом, узагальнені матеріали про організацію роботи зі зверненнями громадян, роз’яснення з актуальних питань, що порушують громадяни у зверненнях, номери телефонів, за якими можна звернутися для отримання консультації та попереднього запису.

Для відвідувачів в закладі дошкільної освіти розміщено стенд, на якому є витяг із Закону України «Про звернення громадян», зразок документів, необхідних для оформлення звернення, графік особистого прийому спеціалістами та інша необхідна громадянам інформація.

Протягом звітного періоду дзвінків від громадян з інформацією про факти корупції та інші зловживання з боку працівників закладу дошкільної освіти, пропозиціями щодо підвищення ефективності роботи закладу не надходило.

Враховуючи усе вищенаведене, з метою поліпшення організації роботи зі зверненнями громадян, постійно ведеться пошук шляхів поліпшення системи ефективної роботи по вирішенню проблем населення, яких громадяни  торкаються  у своїх зверненнях.

СОЦІАЛЬНА АКТИВНІСТЬ ЗДО

Протягом 2022-2023 навчального року колектив закладу приймав участь у  масових заходах конкурсах, які були організовані ВОМС та Липоводолинською селищною радою та Роменським центром ПРПП  Роменської міської ради Сумської області.

Адміністрація закладу вдячна всім працівникам та батькам вихованців, які беруть активну участь  у створенні затишку та комфорту для дітей, все те, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту .

ЗДО - це місце, де дбають про найбільшу цінність в житті дітей – здоров’я, де педагоги створюють затишок,  розвивають здібності вихованців та, вчать цінувати родину, людину, країну.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора